شاخه‎ها

مجموعه گوگل اسکیچاپ و آرچیکد ArchiCAD & Sketchup Collection (Ver.2)

جدید

مجموعه کامل نرم افزارهای طراحی و گرافیک

اضافه به علاقمندی

اطلاعات بیشتر

SketchUp نرم افزار قدرتمند همراه با ابزارهای متنوع جهت ساخت ، ویرایش و انتشار مدل های 3D می باشد ، به همراه دیگر محصولات گوگل مانند : Chrome , Google Earth , Picasa , Google Video Player  و... ،   با استفاده از SketchUp می توانید طرح كلی یك خانه، كارخانه، كشتی، سفینه فضایی و دیگر اجسام مورد نظر خود را تهیه كرده و رنگ آمیزی نمایید ، این برنامه بر خلاف سایر برنامه های سه بعدی نیاز به منابع سیستم کمتری دارد و در کامپیوترهای ضعیف هم قابل اجرا می باشد و ...
ArchiCAD ابزاری دقیق به منظور طراحی ساختمان ها می باشد ، ترسیم کامل ساختمان‌ ها ، محوطه‌ ها و طراحی فضاهای داخلی و خارجی به صورت دو و سه ‌بعدی ، دارای انواع اجزا ، اشیا و نماهای مربوط به ساختمان به ‌صورت آماده ، طراحی همزمان پروژه به‌ صورت دو بعدی و سه‌ بعدی ، نمایش لیست کامل و همراه با جزئیات مشخصات اجزای ساختمان ، امکان طراحی دکوراسیون داخلی با برخورداری از انواع اشیای آماده ، اعمال موقعیت پروژه در برنامه و مشاهده و بررسی زوایای تابش نور خورشید و ...

اغلب نرم‌افزارهای معماری شامل امكاناتی هستند كه از اطلاعات واندازه‌ های دوبعدی ( 2D ) مدلی سه بعدی ( 3D ) می‌سازند اما archicad یك bim است یعنی اطلاعات شما را تبدیل به یك virtual building یا ساختمان مجازی می‌كند كه امكان آنالیز آن را به عنوان ساختمان واقعی می‌دهد. autocad دنیایی از خط ، كمان ، دایره و … است. با این شیوه شما نمایش 2بعدی از ساختمان را ارائه می‌كنید كه بسیار شبیه به ترسیم دستی به وسیله تكنولوژی رایانه است. در استودیوی سه بعدی 3ds max با دنیایی از حجم ها مانند مكعب ، كره و… روبه‌رو هستیم که می توانند اسامی و کاربردهای مختلفی داشته و در معماری به عنوان دیوار، بام و… استفاده گردند . اما در information modeling Building شما یك ساختمان را با عناصر اصلی آن ایجاد می‌كنید به این معنی كه دال سقف، دیوارهای داخلی و خارجی ، بام‌های شیب دار ، در ، پنجره ، پله ، ستون در کنار هم ساختمان را شکل می دهند و سپس کافیست مشخصات هر یک از آنها را تنظیم کنیم. به عنوان مثال در پنجره پارامترهایی نظیر OKB ، طول ، عرض و ... را وارد كرده و مكان آن را در دیوار مورد نظر مشخص می کنیم ، پنجره به صورت خودكار در دیوار قرار گرفته و حفره لازم به صورت خودكار خالی می‌شود. حالا اگر طول و عرض پنجره را بزرگتر كنید حفره‌ای كه در دیوار می‌باشد نیز منطبق بر آن بزرگ می‌شود و اگر ارتفاع دری كه در یك دیوار قرار می‌دهید از دیوار بلندتر باشد اخطار می‌دهد .

از جمله قابلیت های مهم این نرم افزار به موارد زیر می توان اشاره نمود:

- شما هنگام كشیدن پلان به صورت هم زمان بدون آن كه بخواهید در حال ساخت برش ، نما و پرسپكتیو (سه بعدی) نیز می‌باشید . در نتیجه بعد از اتمام پلان لازم به كشیدن برش و یا مدل سازی جدید نیست به این دلیل كه گزینه‌های ذكر شده به صورت پیش فرض آماده شده‌اند.

- نمایش هم زمان صفحه پلان ، سه بعدی ، برش و نما این امكان را فراهم می‌كند كه ساختمان را در هر صفحه با لایه بندی آسان و كاملا پیشرفته بررسی و ویرایش نمائیم.

- یكی از منحصربه فردترین ویژگی‌های archicad تشخیص طبقات و تخصیص دادن فضاهای مرتبط به هر طبقه می‌باشد بدین معنی كه می‌توانید پس از ترسیم پلان هر طبقه در فضای مختص به خود از archicad بخواهید كه به طور فرض فقط سه‌بعدی طبقات دوم و سوم را به شما نمایش دهدیا برش منحصرا از طبقه همكف باشد.

- archicad دارای حافظه‌ای كامل(كتابخانه) از تمام عناصر تزئینی و فرعی ساختمان از جمله مصالح نما و همچنین مبلمان ، مانند : میز، صندلی، مبلمان، تلوزیون، ساعت، استخر، شمشاد، درخت، انسان، ماشین، انواع نورها مثل تیرچراغ ‌برق ، لوستر و … كه قابل تنظیم از طرف كاربر می باشد.

- نورپردازی بسیار كامل و با جزئیات و تنوع بالا.

- ایجاد توپوگرافی و عوارض زمین به صورت مهندسی و امكان استفاده از نقشه های توپوگرافی جهت پیاده ‌كردن آن در سایت.

- Stairmarker در Archicad یك پله ساز توانمند است.كافی است فورم پله خود را اعم از تعداد رامپ ، مدور و یا هر فرم آزاد دیگر انتخاب كنید و سپس با وارد کردن اطلاعاتی از قبیل تعداد پله ، ارتفاع پله ، آب چكان ، سنگ كف پله، نرده ، نوع سازه پله و... پله خود را ترسیم نماییم.

- یكی از شاخص ترین و بارزترین ویژگی های archicad محاسبه و متره عناصر ساختمان به صورت اتوماتیك می‌باشد.

- امكان ویرایش پروژه بوسیله دستورات كامل ویرایشی از جمله: stretch , resize , split , trim , rotate , mirror , elevate , multiply و ...

- در archicad یك حافظه كامل از مواد و مصالح معماری به صورت آماده وجود دارد از جمله بتن، گرانیت ، سنگ مرمر، آب ، چمن و ... كه پس از ساخت هر یك از عناصر ساختمانی یكی از مواد را به آن اختصاص می‌دهید . همچنین این امكان وجود دارد كه با تنظیمات ، مصالح خاصی را از ابتدا و به صورت اختصاصی انتخاب كنید و به عناصر خود نسبت دهید.

- قابلیت اندازه‌گذاری به دو حالت دستی و اتوماتیك ، كاملاً دقیق و پیشرفته و همچنین كدگذاری خودكار در پلان، نما و برش نیز دارد.

- دید پرسپكتیو 1 و 2 و 3 نقطه‌ای كه شامل پرسپكتیو داخلی و خارجی می‌شود.

- رندر گیری با شیوه‌های مختلف از جمله Render واقعی با بافت و مصالح طبیعی، sketch (عكس هایی به صورت اسكیس ، آبرنگ ، ماژیك ، آب‌ مركب ، سیاه قلم و ...)

- تصویربرداری بصورت v.r (360 درجه ) و پاناروما.

- امكان نصب پلاگین های (plug in ) مختلف و وارد كردن مواد و مصالح سایر نرم افزارها.

- ارتباط با سایر نرم‌افزارهای معماری (export, import ) ، توانایی تبدیل فایل dwg به archicad و استفاده از آن جهت ترسیم پلان.

- ذخیره كردن پلان و برش و نما با فرمت dwg در محیط archicad ، ذخیره كردن مدل سه بعدی با فرمت 3ds ، جهت انتقال مدل سه بعدی به نرم افزارهایی چون 3d max و Revit.

تمامی موارد بالا باعث می‌شوند كه این نرم‌افزار سرعت و دقتی چندین و چند برابر نرم‌افزارهای دیگر داشته باشد به طور مثال اگر فردی با نرم‌افزار x در حال تعیین محل پنجره در دیوار است شما به راحتی تمامی پنجره‌های پروژه خود را با جزئیات كامل (پروفیل، شیشه، دستگیره، مصالح و ...) اجرا كرده‌اید.

اين بسته نرم افزاري دارای اتوران اختصاصی بوده و به همراه فیلم آموزشی نصب و فعال سازی ارائه مي شود.

این مجموعه شامل نرم افزارها و پلاگین های زیر می باشد:

Sketchup

SketchUp Pro 2018 18.0.16975 (64-bit)

SketchUp Pro 2017 17.0.18899 (64-bit)

SketchUp Pro 2016 16.1.2105 (64-bit)

SketchUp Pro 2016 16.1.1450 (32-bit)

SketchUp Pro 2015 15.3.331 (64-bit)

SketchUp Pro 2015 15.3.330 (32-bit)

SketchUp Pro 15.2.687 (32-bit)

SketchUp Pro 15.2.685 (64-bit)

SketchUp Pro 14.0.4900

SketchUp Pro 13.0.4124

SketchUp Pro 8.0.16846

SketchUp Pro 7.1

 

ARCHICAD

ArchiCAD 22 (64-bit)

ArchiCAD 20 (64-bit)

ArchiCAD 17 (64-bit)

ArchiCAD 15 (32-bit)

 

Raylectron

Raylectron 2.65 For SketchUp (32-bit)

Raylectron 2.65 For SketchUp (64-bit)

 

+ Runtime

 

Sketchup Plugins

Artisan 1.0 for SketchUp 8

Door Tools

 

Plugins

Ruby Plugins (Extensions)

SCF Draw

SCF Power Toolbar

Sketch UV

SU Animate

Unfold Tool

Vertex Tools

 

V-Ray

V-Ray For SketchUp 17 3.40.04 (64-bit)

V-Ray For SketchUp 16 2.00.26494 (64-bit)

V-Ray For SketchUp 15 2.00.25539 (64-bit)

V-Ray For SketchUp 15 2.00.25244 (64-bit)

V-Ray For SketchUp 14 (2.00.24261)

V-Ray For SketchUp 13 (1.49)

V-Ray For SketchUp 13 (1.6 Beta)

V-Ray For SketchUp 8.0 1.48.93

V-Ray For SketchUp 7

 • محتوا
 • ویژگی ها

  مشخصات محصول

  نوع دیسک : DVD 9 Gb
  تعداد دیسک : 1
  نوع سیستم عامل قابل نصب : ویندوز Xp , 7 , 8 , 8.1 , 9 , 10
  نوع ویندوز : 32Bit 64Bit - X86 X64
  کاربرد نرم افزار : معماری
  شرکت تولید کننده : شرکت فنی مهندسی پرنیان - Parnian
  شماره مجوز : 16-0008-065212

  برچسب ها

  دیدگاه ها

  نوشتن دیدگاه
  مجموعه گوگل اسکیچاپ و آرچیکد ArchiCAD & Sketchup Collection (Ver.2)

  مجموعه گوگل اسکیچاپ و آرچیکد ArchiCAD & Sketchup Collection (Ver.2)

  مجموعه کامل نرم افزارهای طراحی و گرافیک

  نوشتن دیدگاه

  محصولات مرتبط

  web counter gratis