شاخه‎ها

آموزش جامع کتیا , CATIA پارت 1

جدید

دوره کامل آموزشی نرم افزار طراحی و مدل سازی قطعات صنعتی CATIA

اضافه به علاقمندی

اطلاعات بیشتر

CATIA (کتیا) یکی از قوی ترین و محبوب‌ترین نرم افزارهای مورد استفاده دانشجویان و مهندسین مکانیک است که بر پایه روش تحلیل المان محدود، به شما کمک می‌کند تا هرگونه طرح صنعتی که در ذهن دارید را به کمک آن، پیاده کرده و آنالیز و تحلیل نمایید. کتیا یکی از قویترین نرم‌افزارها در زمینه طراحی، مهندسی و ساخت با کمک کامپیوتر (CAD/CAM/CAE) است و برای کمک به مهندسین در فرآیند تحلیل و طراحی صنعتی ایجاد شده است.محیط کاری کتیا، یک محیط یکپارچه است که به کاربران کمک می‌کند تا ایده‌های خود را به کمک آن سریعتر طراحی کرده، آنرا به صورت سه بعدی ببینند و بسازند.

از این نرم افزار می توان در مواردی چون طراحي قطعات، مونتاژ قطعات، طراحي سطوح، نقشه كشي، شبيه سازي، ورق كاري، طراحي سازه، قالب سازي، ماشين كاري، تهويه مطبوع، ايجاد روابط رياضي، برنامه نويسي، لوله كشي، انتشار نقشه‌هاي ساخت، مديريت پروژه‌ها، مشاركت مهندسين طراحي صنعتي در يك يا چند پروژه، طراحي كارخانه و مديريت كارخانجات استفاده گرد. امکانات و توانايي های این نرم‌افزار در ترسيم و تحليل در اكثر گرايش‌هاي فني مانند مكانيك، عمران، تأسيسات، برق صنعتي، الكترونيك قابل استفاده است. در این نرم افزار مراحل ايجاد ترسيم به شكل نمودار درختي قابل مشاهده و به هر مرحله مي‌توان مراجعه كرد و تغييرات مورد نظر را به آن بخش اعمال نمود. توسط CATIA قادر خواهید بود تا یکپارچگی مناسب، کامل و قدرتمندی بین منابع انسانی، ابزارها، روش ها و منابع های طراحی، مهندسی و ساخت در یک فرآیند کامل را ایجاد کنید و این گونه شاهد نتایجی مانند کاهش زمان طراحی، کاهش خطا در طراحی، بهینه کردن طرح کاهش زمان تولید، افزایش کیفیت محصول و افزایش سود دهی باشید.

یکی از مهمترین قابلیت های این نرم افزار این است که به کاربر اجازه می دهد تا به راحتی پروژه خود را از یک محیط کاری به محیط کاری دیگر انتقال دهد. به عنوان مثال شما پس از این که در محیط Digitized Shape Editor از یک ابر نقاط اسکن تهیه کردید، می توانید به راحتی  در محیط Genrative Shape Design و یا Free Style از آن Surface تهیه کنید (برای این که بتوانید مدل خود را از یک محیط به محیط دیگر انتقال دهید، ابتدا نیاز است که مدل خود را به صورتی ذخیره و یا Import کنید تا نرم افزارهای دیگر قابلیت خواندن این اطلاعات را داشته باشند و احتمال دارد در این انتقال مدل شما با data lost مواجه شود)

قابلیت های کلیدی نرم افزار CATIA

- دارای محیط های مدل سازی (Solid Model): این قسمت که در زیر مجموعه ماژول Mechanical Design  قرار دارد برای مدل کردن قطعات توپر (Solid) و مجموعه مونتاژی و طراحی قالب و طراحی مدل های ورقکاری (Sheetmetal)، نقشه کشی صنعتی ،تلرانس گذاری و ... استفاده می شود.

- مدل سازی سطوح: این قسمت علاوه بر ساخت سطوح پیچیده قابلیت انجام مدل سازی روی ابر نقاط و فایل های حاصل از اسکن سه بعدی را نیز دارا است.
- محیط ماشین کاری: پس از ساخت مدل به کمک قابلیت های محیط ماشین کاری به راحتی می توان عملیات ماشین کاری مورد نیاز برای تهیه قطعه مدل شده از روی قطعه خام را تعریف کرده و هر مرحله از ماشین کاری را بصورت متحرک (انیمیشن) مشاهده کنید.
- محیط تحلیل المان محدود: به کمک قابلیت های این محیط می توانید قطعات و مدل های مونتاژی ساخته شده در این نرم افزار را تحلیل کرده و مواردی مانند تغییر شکل، توزیع تنش و ... را در آن ها بدست آورد.
-  طراحی و تحلیل مکانیزم ها: به کمک این قابلیت از نرم افزار Catia می توانید پس از تعریف اتصالات بین اجزای مختلف مکانیزم، حرکت مکانیزم را مشاهده و آن را تحلیل کنید.
شرکت های بزرگی مانند Boeing -Volvo Trucks - Audi - Ford - Bosch - Toyota Motorsport - SNUGTOP - Nissan diesel motor - WIA -  BMW - Koito Manufacturing - SERRA SOLDARURA -Intergral Poweratin - Ichikoh - Baldwin Filters - ETAS GMbH - IVM Automotive - Siemens -  Stadler Rail Group - Evernham Motor - Comau -  Asmo - DBM Reflex - SsangTong Motor - Bertrandt AG & ...  در طراحی ها و فرآیند تولید محصول خود از کاتیا استفاده می کنند.

در مجموعه حاضر که سطح اول مجموعه آموزشی نرم افزار کتیا می باشد، چهار محیط اساسی و پایه کتیا شامل Sketcher (محیط طراحی دو بعدی) ، Part design (محیط طراحی سه بعدی احجام تو پر) ، Assembly (محیط مونتاژ) و Drafting (محیط نقشه کشی) آموزش داده می شود. در این مجموعه، دانشجویان از سطح مبتدی آموزش داده می شوند و با تمرین و تکرار به سطح پیشرفته و حرفه ای در مدل سازی خواهند رسید و دیگر نیاز به مطالعه کتاب یا شرکت در کلاس های آزاد نخواهند داشت.

فهرست عناوین آموزشی این محصول عبارت است از:

1- معرفی تاریخچه نرم افزار و نحوه نصب کتیا

2- معرفی محیط نرم افزار و ابزارهای مقدماتی

3- معرفی محیط و مدل سازی دوبعدی (نوار ابزار Profile)

4- مدل سازی دوبعدی (نوار ابزار Profile)

5- مدل سازی دوبعدی (نوار ابزار Operation)

6- قیدگذاری (نوار ابزار Constraints)

7- مقدمات طراحی و (Pad&Pocket)

8- Plan & Projection

9- نکات تکمیلی (Pad & Pocket)

10- (Shaft & Groove) وانواع Fillet

11- (Rib & Slot) و Shell

12- (Multisection solid&Remove multi section solid)

13- روش های تکثیر

14- دستورات تکمیلی (نوار ابزارSketch based feature)

15- Stiffener و دستورات تکمیلی (نوار ابزارDress-up features)

16-دستورات تکمیلیTransformation features ، Measure و Material

17-معرفی Body و دستورات Boolean operation

18-معرفی محیط و روش اجرای مونتاژ

19-دستورات تکمیلی مونتاژ

20-پروژه مونتاژ موتور 8 سیلندر (بخش اول پروژه)

21-پروژه مونتاژ موتور 8 سیلندر (بخش دوم پروژه)

22-پروژه مونتاژ موتور 8 سیلندر (بخش سوم پروژه)

23-پروژه مونتاژ موتور 8 سیلندر (بخش چهارم پروژه)

24-تهیه نقشه های دمونتاژ(انفجاری)

25-معرفی محیط و انواع روش های تهیه نماهای نقشه کشی و برش

26-اندازه گذاری، تلرانس، علائم نقشه کشی و تهیه لیست قطعات

 • محتوا
 • ویژگی ها

  مشخصات محصول

  نوع دیسک : DVD
  تعداد دیسک : 2
  نوع سیستم عامل قابل نصب : ویندوز Xp , 7 , 8 , 8.1 , 9 , 10
  نوع ویندوز : 32Bit 64Bit - X86 X64
  کاربرد نرم افزار : آموزشی
  شرکت تولید کننده : موسسه فرهنگی لوح گسترش دنیای نرم افزار سینا
  شماره مجوز : 8-00093-052608

  برچسب ها

  دیدگاه ها

  نوشتن دیدگاه
  آموزش جامع کتیا , CATIA پارت 1

  آموزش جامع کتیا , CATIA پارت 1

  دوره کامل آموزشی نرم افزار طراحی و مدل سازی قطعات صنعتی CATIA

  نوشتن دیدگاه

  محصولات مرتبط

  web counter gratis